Субота, 28 Вересня, 2024

Топ парків Ужгорода

Ужгород – місто, де кожна зелена територія є не лише зоною відпочинку, але й потенціалом гарних змін. Парки та сквери тут виступають ключовими компонентами екологічного, туристичного та освітнього розвитку.  На території Ужгорода та його околиць розташовано ряд парків та скверів, які стали справжніми скарбами Закарпаття. Ботанічні сади, національний природний парк поруч із кордонами ЄС, невеличкі сквери та приміські зони для відпочинку – усе це унікальний мозаїчний пейзаж. Ужгородські парки  – це також відкрите поле для розвитку туризму, екології та творчості, пише сайт uzhhorodfuture.com.ua. Тут кожен може знайти щось для власної душевної гармонії, адже гуляти ними – це неабияка насолода.

Дендропарк Лаудона

У самому серці Ужгорода розташована справжня природна перлина – дендропарк Лаудона, який став символом міста та його зеленим легендарним куточком.

Заснований парк у 1886 році видатним педагогом та дослідником Іштваном Лаудоном, дендропарк викликає подив та захоплює гостей своїм різноманіттям екзотичних рослин, що привезли із усіх куточків світу.

Відтоді завдяки цілеспрямованим зусиллям вченого незвичайні рослинні колекції стали не лише частиною міського ландшафту, але й національної спадщини. Хоча час та урбанізація розділили парк на частинки, все ж його дух залишається непохитним. Нині дендропарк Лаудона, розкиданий у вуличках та двориках міста, зберігає свою унікальну атмосферу та залишається свідком величної історії міста Ужгород. Основна частина парку збереглася біля будівлі дитячої лікарні, яка пізніше стала важливою пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення, яка просто манить до себе любителів природи та історії.

Ужгородський парк Підзамковий

Початки ужгородського парку сягають середини шістнадцятого століття, коли графи Другети вирішили створити мальовничий острів природи для полювання. Тоді його називали “Звіриним”, а пізніше він став одним із п’яти чудових парків, що оточують Ужгородський замок на Замковій горі. Наприкінці дев’ятнадцятого століття територія отримала нову назву – Парк “Сєчені”, на честь видатного громадського діяча та політика Іштвана Сєчені. У період Підкарпатської Русі парк став місцем для спорту і відпочинку. На ньому розміщувався стадіон та міський басейн для тренувань. В епоху Радянського Закарпаття, а саме в 1947 році парк отримав назву на честь Горького та став місцем для новаторських розваг, зокрема відкрилася дитяча залізниця. Сучасність підписала свою власну главу в історії парку, який нині відзначається назвою “Підзамковий”, об’єднуючи багатий культурний спадок і рекреаційний потенціал для ужгородців та гостей міста.

Ботанічний сад Ужгородського державного університету

У самому серці Ужгорода, на вулиці Івана Ольбрахта, розквітає ботанічний сад Ужгородського державного університету, що завдяки своїй багатовіковій історії і різноманітній флорі став визначною принадою загальнодержавного значення. Заснований у 1948 році на території двох горіхово-фруктових садів, де росли яблуні, груші, вишні та інші дерева, ботанічний сад став справжнім зразком витонченого ландшафтного дизайну. Розташований на трьох терасах з перепадом висот 22 метри, він приваблює своєю різноманітністю та природнім шармом. З настанням кожного сезону сад приводить у захват відвідувачів своєю флористичною розмаїтістю. Тут росте іменне багатовікове дерево – платан Другета, яке своєю маєстатичною присутністю перетинає часові епохи. Понад чотирьохсот видів рослин, включаючи ендеміки, як бузок угорський та волошка карпатська, створюють неповторний екосистемний ансамбль. Любителям екзотики сподобаються тропічні та субтропічні рослини в оранжереї, серед яких банан, мімоза, лавр, евкаліпт та пальми. Ботанічний сад Ужгородського державного університету – це не лише природничий артефакт, але й місце, де історія та природа в гармонійному тандемі залишають незабутні враження у кожного відвідувача.

Парк Ротарі-клубу “Ужгород-Скала”

Ужгород може пишатися ще одним привабливим місцем для відпочинку – це парк Ротарі-клубу “Ужгород-Скала”. Розташована територія відпочинку зовсім недалеко від міського центру, поруч з мальовничою набережною. “Ужгород-Скала  відкрився у 2013 році, але вже встиг завоювати популярність серед містян та відвідувачів.

При вході гостей вражає велика дерев’яна арка, що вказує на винятковість та унікальність цього місця. Вимощені доріжки та зручні лавки створюють ідеальні умови для відпочинку та насолоди природою. Парк розрахований на всю родину: для дітей тут обладнаний спеціальний майданчик та ігрова площадка, а для прихильників стрітболу – власне кільце для гри. За останні роки парк зазнав численних інновацій, зокрема, з’явилися нові зелені насадження, при цьому було збережено старі дерева.

Освітлення парку створило чарівну атмосферу, що дозволяє насолоджуватися красою та комфортом у будь-яку пору року. Парк Ротарі-клубу “Ужгород-Скала” – це справжня зона відпочинку, що є оазою затишку та рекреації в самому сердечку Ужгорода.

Розкішні квітучі алеї сакури

Центр міста Ужгород приховує найбільшу сакурну алею, яка простягається вздовж вулиці Бращайків від площі Пушкіна до перехрестя з вулицею Ференца Ракоці. Це місце стає справжнім витоком краси та магії у другій половині квітня, коли сакури розквітають. Декоративну японську вишню привезли до Ужгорода з Відня ще у 1923 році,тоді її розсадили по всьому місту. Однак перша справжня сакурна алея виникла в чеських кварталах вздовж Бращайків, де будівництво в стилі міжвоєнного модернізму відбувалося у двадцятому столітті 20-их років. Весною сотні дерев сакури розцвітають рожево-білими квітами, створюючи захоплююче видовище, яке робить Ужгород найпопулярнішою туристичною локацією у цей період. Додаткові алеї сакур з’явилися у 2009-2011 роках на протилежному березі річки Уж. Вони зробили Ужгород ще більш райдужним містом навесні. Крім сакур, тут також розцвітають магнолії, японська айва, яблуні Недзвецького, флоридські та китайські яблуні. Саме у тандемі вони створюють унікальний ансамбль весняного цвітіння.

Скверик-альпінарій Ужгорода

Скверик-альпінарій – особливий куточок, де неймовірний ландшафт та альпійська флора творять унікальні пейзажі. Каскади водяних потоків спускаються до невеликого ставка, створюють приємний мікроклімат та наповнюють це місце живим співом води. Під тінями дерев сидять два визначні художники Закарпаття – Бокшай та Ерделі, ніби завжди гостинно чекаючи на відвідувачів. Цей сквер, мовби наповнений енергією та свіжістю, став улюбленим місцем для молоді, яка тут призначає побачення та організовує зустрічі випускників. Зразки садово-паркового мистецтва та скульптурні композиції надають скверу чарівність та індивідуальність. Це ідеальне місце для весільних прогулянок і фотосесій – прекрасні пейзажі, екзотичні рослини та скульптури створять вражаючі фото для спогадів. Унікальна атмосфера парку робить прогулянку комфортною, даруючи можливість відпочити від міської метушні в максимальній гармонії із природою. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.