Субота, 28 Вересня, 2024

Як знайти роботу в IT в Ужгороді

Програміст – це робота, яка у XXI столітті вважається дуже престижною та високооплачуваною. До того ж, у світі програмування існує безліч сфер. Людина може стати веброзробником, фахівцем із тестування, аналітиком даних, розробником мобільних додатків, фахівцем із захисту даних і навіть працювати в кіберполіції. Це далеко не повний перелік професій, де людина може працювати зі знаннями тієї чи іншої мови програмування. Але куди краще піти людині, яка проживає в Ужгороді та дуже хоче стати програмістом? Яка зарплатня у фахівців у Закарпатській області? І як туди можна потрапити? Про це і йтиметься у статті на uzhhorodfuture.com.ua.

Як розпочати кар’єру в IT в Ужгороді?

Одна справа, коли людина дипломований спеціаліст, з хоч якимось мінімальним досвідом роботи та величезними амбіціями. Інша справа, якщо йдеться про спеціаліста з нетехнічною спеціальністю, або ж з тільки-но закінченим навчанням в університеті.

Декілька правил, які потрібно знати, щоб стартувати в IT:

  • IT є дуже динамічною сферою, яка щороку створює тисячі нових робочих місць. Тому компанії, хоч і шукають переважно людей із досвідом, але не відмовляються від новачків, які готові вчитися та рости. Тож відсутність практичного досвіду не завадить. Основною вимогою є наявність базових технічних навичок, розвинені комунікативні навички та бажано знання англійської хоча б на рівні B1.
  • Друге правило випливає із першого. Якщо сфера динамічна, то розпочавши кар’єру в IT, слід бути готовим до того, що вчитися і вдосконалювати навички потрібно буде безперервно. Технології розвиваються дуже швидко, тому, щоб бути експертом у сфері програмування, потрібно буде постійно опановувати технологічні новинки та поглиблювати свій метод аналізу, проходити додаткові курси, отримувати сертифікати і так далі.
  • Працювати в IT можуть не лише фахівці з вищою технічною освітою. Розпочати кар’єру можна і завершивши кілька профільних курсів. У XXI столітті існує чимало спеціальних шкіл та навчальних програм, які зосереджені на підготовці конкретного спеціаліста. Якщо такі курси організовані при IT-компанії, дуже часто найкращих випускників одразу працевлаштовують.
  • Щоб працювати у сфері IT, необов’язково бути програмістом, тестувальником чи розробником. Бізнес-аналітики, дизайнери, продуктові та проєктні менеджери, управлінці, маркетологи, дуже багато фахівців не технічних спеціальностей працюють у різних IT-компаніях. Можливо краще буде звернути увагу на іншу професію, якщо програмування все ж таки не подобається.

Мультизадачність, володіння англійською, вміння працювати в команді, відкритість до нових знань – це невіддільні критерії, яким мають відповідати перспективні IT-фахівці.

Особливості роботи в IT-сфері

Знань коду, комунікації та англійської для початку вистачить з головою. Але, на жаль, цього замало. Зазвичай про ці навички не говориться в університетах, та й у різних курсах майже не згадується. Лише деякі ментори або курси сприяють вихованню цілої низки професійних навичок, які стануть у пригоді людині навіть незалежно від її спеціалізації. Серед основних умінь багато хто виділяє: стресостійкість та оперативність, здатність швидко приймати рішення та нестандартне мислення.

За рахунок того, що світ IT не стоїть на місці, поріг входу в професію з кожним днем складніший, але водночас залишається на доступному рівні для будь-якої людини. Головне дійсно хотіти поринути у тему і знайти напрямок, який лежить до душі. У тих людей, які тільки починають пробувати себе в кодуванні, великий інтерес викликає дизайн: 3D Art, WEB-розробка та інше.

Самонавчання чи курси, менторство, інститут?

Зовсім не обов’язково просиджувати годинами в Інтернеті, намагаючись самостійно дізнатися про ази Photoshop, JavaScript, HTML, CSS або інших редакторів та мов програмування. Щоб заощадити час та сили, краще записатися на вузькоспеціалізовані курси. Досвідчені розробники розуміючи специфіку професії, додають у матеріал програми лише важливу інформацію.

Багато компаній зі світовим ім’ям відчувають дефіцит кадрів. Щоб встигнути зайняти хорошу посаду, закарпатцям необхідно розвиватися в унісон з ринковими тенденціями. Дуже важливо побудувати послідовний план дій та стійко дотримуватися його до кінця навчання.

Самостійно варто ознайомитися з науками, присвяченими програмуванню, наприклад математикою. Потім дуже важливо визначитися з самою кваліфікацією – подумати та чесно відповісти на запитання, в який бік хотілося б рухатися: розробка, тестування чи продаж.

Визначившись із напрямком, можна розпочати знайомство з однією з мов програмування. Ось тут самостійна робота в людини здебільшого закінчується. Самостійно навряд чи вийде структуровано впорядкувати весь масив даних, швидко досягти бажаних результатів допоможуть тільки професійні курси з програмування, ментори, ну або університет.

Після закінчення навчання абсолютно кожен, за належних зусиль, гарантовано навчитися перетворювати графічні файли, розуміти логіку створення сценарію користувача і зможе швидко виконувати верстку сайту.

Зарплати закарпатських фахівців

На першому місці стоїть вакансія Java-розробника. В Ужгороді, наприклад, зарплати починаються від 22 778 гривень, а в Мукачеві за ту саму посаду сплачують близько 21 543 гривень. Насправді, якщо людина кваліфікований фахівець із досвідом роботи, то у цій компанії вона зможе отримувати до 60 000 гривень на тій же посаді. Остаточна сума зазвичай визначається за результатами співбесіди. Робота з повною зайнятістю та ставкою з понеділка по п’ятницю.

Що потрібно робити співробітнику компанії? Обов’язки потенційного кандидата на посаду полягають у розробці та виконанні проєктів згідно з встановленим графіком, активна участь у спільній роботі над проєктом, оцінка витрачених зусиль на виконання роботи. Вимоги до претендентів: досвід роботи близько 2 років та знання англійської мови на рівні трохи вище за середній. Нічого надприродного, але попрацювати доведеться задля такої посади.

Другу позицію займає технічна спеціальність. Наприклад, ужгородці можуть влаштуватися працювати спеціалістами з автоматизації. До обов’язків входить тест для вебдодатків, розробка та підтримка комплексу Selenium, аналіз результату щоденних пробігів автоматизації на різних платформах, усунення несправностей, застосування та випробування інфраструктури.

Вимоги до кандидатів з такою спеціалізацією дуже детально викладені в кожній вакансії, тому що в такому виді роботі не може бути попуску. Досвід у роботі з Selenium WebDriver, знання мови Java, англійська мова вища за середню.

Зарплати у таких компаніях дуже конкурентні. Крім цього, з Ужгорода можна з’їздити до офісів колег із Європи чи США. Звичайно ж, така робота має оплачувані лікарняні та відпустки. Зарплата на такій роботі може сягати 45 000 гривень, що дуже солідно як для Закарпаття, так і для України загалом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.