Субота, 28 Вересня, 2024

IT-компанія AZinec в Ужгороді

Не дивно, що IT-компаній з кожним днем стає дедалі більше, адже сайти та програми є невід’ємною частиною людського життя в XXI столітті. Деякі компанії реєструються в Україні, а деякі створюють свої офіси в межах країни при тому, що сама компанія розташована у США. Особливо часто з початку повномасштабного вторгнення організовують офіси на Закарпатті. Саме ця область є найбезпечнішою в Україні, тому компанії із задоволенням переносять сюди свої офіси. Компанія AZinec якраз і відкрила офіс в Ужгороді, щоб залучити якомога більше українців до роботи в компанії. То що це за компанія? Чим вона займається? І хто за нею стоїть? Про це й йтиметься у статті на uzhhorodfuture.com.ua.

Успіх чотирьох друзів

У 2014 році в ужгородському ІТ-просторі з’явилася компанія під назвою AZinec. Її засновниками стали чотири корінні ужгородці. Двоє були однокласниками, а двоє студентами. Ну і, звичайно ж, це чотири друзі Томаш Проц, Богдан Сергієнко та два брати Степан та Юрій Раковці. Сама компанія зареєстрована у США, але активна робота велася хлопцями в Ужгороді.

Яку хлопці мали мотивацію? Як розповіли самі розробники, в них була просто мрія розробляти додатки, які б полегшили життя людям. Спочатку у хлопців все почалося з розробки програми ресторанного бізнесу. У ньому вони пов’язували різні складові роботи ресторанного закладу в один продукт. За допомогою цієї програми власник міг стежити за роботою власного ресторану. Проєкт так і не був реалізований, але він став потужним поштовхом для створення компанії. Так ось чотири друга і почали вперше створювати щось разом.

Подальша історія компанії

Вже у 2015 році невелика продуктова компанія трансформувалася в агентство веб-розробки. Першими партнерами, з якими почали працювати хлопці, були Terracycle та Lufthansa Systems. Варто поговорити про проєкти, створені для цих компаній, трохи докладніше.

Першим головним замовником в AZinec була американська компанія Terracycle, яка займається охороною навколишнього середовища та екологією. Якщо говорити точніше, то компанія переробляє сміття. Хлопці створили для Terracecle базу даних. Завдяки створеному додатку можна було вибрати тип сміття, і програма підкаже, де розташоване найближче місце для утилізації тих чи інших відходів. Також вони розробили додаткові послуги, наприклад, які самі забирають у людини залишок сміття. Цю функцію використовують здебільшого ті люди, хто не зміг відшукати місце для утилізації свого виду сміття. Ця програма працює в Канаді, Бразилії, Нідерландах, США, Мексиці та Німеччині, але функціонал постійно розширюється.

Другим значним замовником в AZinec стала найбільша авіакомпанія Європи – німецька Lufthansa. Для цієї фірми було розроблено програму, яка використовується на борту літаків. Працює дуже просто. Людина може встановити програму, авторизуватися, а програма в свою чергу супроводжуватиме його під час усієї подорожі. Ця функція – це більше фішка, щоб подивитися на визначні пам’ятки, що розташовані внизу, але як маркетинговий хід цілком собі працює. Безумовно, це не всі функції цієї програми. Наприклад, людина може забронювати квитки і їй надходять повідомлення на телефон, коли в неї буде наступний рейс, але основний функціонал все ж таки необхідний для працівників компанії. Компанія активно займається освітніми проєктами. У портфоліо в компанії є навіть така програма як Internship.

В тому ж 2015 році хлопці переїжджають до більш просторого офісу, а у 2016 засновують ужгородську зустріч розробників.

Вже у 2017 році в компанії працювало 20 осіб, а за її плечима була немала кількість масштабних проєктів для відомих іноземних брендів. Більше того, саме цей рік став для чоловіків відправною точкою повної гнучкої трансформації. Також в компанії AZinec розпочали свою роботу з Java-технологіями.

Буквально через рік відкривається їх офіс у Львові, а також включають у свій профіль послуг розробку на PHP.

Як хлопці позиціонують свою компанію

Зрозуміло, що хлопці займаються розробкою додатків, але під який пристрій? Так ось, як самі творці кажуть, AZinec – це компанія мобільних та веб-розробників, яка вірить у цифрове майбутнє. Їхня команда завжди готова перенести ідеї замовника з нуля в будь-який пристрій. В компанії допомагають у створенні унікальних рішень з відмінним дизайном, який обговорюється з кожним клієнтом окремо. Хлопці розробляють гібридні та нативні програми. Також хлопці намагаються не відставати від нових технологічних тенденцій. Вони працюють зі Swift, Java для Android, Ionic та React Native. Також компанія AZinec знаходить неймовірно потужні, настроювані та прості рішення з React Java Script, Ext Java Script і Angular Java Script. І насправді компанія настільки довго на ринку і має величезну кількість проєктів за спиною, що стає зрозуміло: саме вони ідеально підходять будь-якому підприємцю.

Компанія слідує методології Agile та Scrum. Менеджери, закріплені за кожним проєктом, знають, як виконати поставлене завдання вчасно. Процес в них завжди орієнтований на результат. AZinec забезпечує повний цикл розробки.

Активна позиція AZinec

Варто відразу відзначити, що AZinec є активним учасником щомісячних заходів Uzhhorod IT Meetup, де представники різних компаній обмінюються власним досвідом. Також хлопці є членами Uzhhorod IT Community. Ідея народилася саме у Юрія Раківця. Він дав друге дихання спільноті завдяки освітнім проєктам, які почав організовувати. Хоча на перших етапах охочих було дуже мало вступити до такого собі ком’юніті програмістів. Бум на цю професію розпочався лише у 2015 році, а спроби організуватися були ще у 2014. Саме тоді Юрій та кілька його колег по цеху подумали та вирішили, що було б добре перезнайомити між собою фахівців, регулярно спілкуватися та проводити події. І вже професіоналам було б цікаво, і новачки змогли б трохи підтягти свої знання.

Вже у 2023 році, частково завдяки настільки великій спільноті програмістів, в Ужгороді є такі величезні компанії як: Astound Commerce, PettersonApps, ABTO Software Solutions, Jaspersoft, White Label, BoostSolutions, ThinkMobiles. Більшість із них займається аутсорсингом. Клієнти цих компаній – бренди зі світовим ім’ям, а також маловідомі в Україні, але популярні за кордоном фірми. Згідно з опитуванням того ж 2023 року зарплат в ужгородському сегменті IT від 400 до 4000 доларів. Усе, звичайно ж, залежить від посади, обов’язків та досвіду розробника. Враховуючи рівень зарплатні не дивно, що багато хто пробує свої сили в IT.

Юрій Раковець намагається всіма силами популяризувати Uzhhorod IT Community та розповідає про нього кожному знайомому програмісту. Звісно, хлопці намагаються проводити зустрічі, які в середньому відвідує 70 осіб, а це відмінний показник. У перші 2 роки було проведено 24 події. Саме завдяки творцям ком’юніті в Ужгороді активно розвивається і напрямок IT-освіти. Спеціалістів у місті готують три факультети УжНУ: інформаційних технологій, математичний та інженерно-технічний. Періодично хлопці з AZinec приходять в університет, щоб провести лекції, або подарувати учням футболки з логотипом компанії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.