Субота, 28 Вересня, 2024

Радіо “Єден” як початок чогось нового й неймовірного

А ви полюбляєте слухати радіо? Чи, ймовірно, вважаєте те застарілим й якимось радше старомодним? Авжеж, це відходить в минуле, та тематика, про яку ми поговоримо, точно виняток із правила! Отже, приготуйтеся дивуватися разом з uzhhorodfuture.com.ua.

Про ідею створення та реалізацію проєкту

Так-от, розпочнемо з того, що це є інтернет-радіо і зовсім не таке, як його можна уявити. Адже ідентичність його вирізняє справді суттєво, всі інші в регіоні працюють на ФМ-частотах, а це, як бачите, в онлайні. Спроби, звісно, були й доти, та ні одне не проіснувало більше, ніж рік, тому те, беззаперечно, рекорд.

Повність сформувалась ця структура 18 січня 2018 року. Це приклад тієї спроби, яка, чесно кажучи, з легкістю зазнала б поразки, адже в їх основі лежить таке поняття як краудфандінг, тобто забезпечення організації відбувається завдяки підтримці слухачів, але такий формат так сильно припав до душі людям, що воно досі не втратило власної ідентичності та шансу на значніший розвиток.

А ще де-факто за рік до того вони збирали фінансову допомогу, яка, ясна річ, сприяла відкриттю радіостанції, бо ж то, звичайно, обладнання і все необхідне, на що в свою чергу потрібні кошти. Тому ідейний засновник проєкту Олексій Уманський власноруч займався цим просто-напросто на вулицях міста, де небайдужі громадяни долучалися до майбутнього втілення задуму в життя. Безсумнівно, пошук спеціалістів, що знаються на технічних деталях такої діяльності, теж зайняв немало часу.

Звичайно, на цьому усе не завершилось, оскільки чоловік відкрив банківський рахунок та запостив ідею на власній сторінці в соцмережі Facebook з можливістю фінансової підтримки. Тоді ж завдяки хорошому збігу обставин, чималій кількості знайомих та просто звичайною людською доброзичливістю і зацікавленістю відбувся прогрес і діло пішло вгору.

Цікаво, чому ж “Єден”? А все тому, що з місцевого закарпатського діалекту це означає один. Та й, варто відзначити творчу команду, оскільки то реально креативно та не може не зацікавити, елементарно почувши тільки назву. Крім того, далі розповімо детальніше про всю сутність цього “єден”, отож продовжуйте мандрувати з нами й пізнавати невідоме.

Чим настільки особлива ця онлайн-платформа?

Таким чином, вражаючим відзначимо й експериментальну сутність цього проєкту, відносно якої ведучим ефіру має змогу відчути себе кожен, хто того бажає, лише за умови, звісно, великого завзяття та потрібної концепції для його проведення. Це фантастично круто, еге ж? Ось так, як наголошує пан Олексій, надіславши добірку зі сотні пісень, радіоведучий з радістю оголосить про окремий ефір, де буде звучати суто ваша музика, та й власне з вами поспілкуватися вони тільки за!

Також, дотримуємо обіцянки та розкриємо трохи більше значення “єден”, це радіо існує для однієї людини. І не думайте, що його створення просто присвячене особистості, яка є близькою для основоположника діяльності. По-перше, то нереально, оскільки заснування лягло на плечі цілої групи людей та, як бачите, вони щирі і зовсім не корисливі. По-друге, істина в цьому випадку полягає у відведенні ефірної години лише для чудової справи, а саме прекрасного сюрпризу, який порадує кого-небудь з ваших найдорожчих.

Надзвичайні подкасти та трохи про тих, завдяки кому то стало реальністю

Розпочнемо із Олександра Желтенка, що є звукорежисером гурту “Воплі Відоплясова”. От таким чином, сміливо повідомимо, він зі своєю коханою дружиною також вніс сюди частинку душі, завдячуючи їм існує програма Egoїzm, записана за домашніх умов та ну дуже атмосферна. 

Фантастичні джазові підбірки заслуга вже Сергія Савчина, який проживає в Словаччині, але сам корінний ужгородець. Популярною є й “Радіокнига”, коли будь-хто охочий читає твори на публіку, прокачує свої ораторські здібності та, як то кажуть, опиняється на сьомому небі від щастя. Та й не дивина, адже з цією метою був створений “Єден”, не перестаючи порушувати принципи, за яких це є тим, від чого ми маємо кайфувати й, звісно, переборювати усталені норми й бар’єри як суспільні, так і особисті.

Вражаючими назвемо і ті програми, які, як зазначає Олексій Уманський, не  для всіх, бо ж вони є ще більш специфічними, в хорошу значенні цього слова, та несуть в рази масовішу енергію:

  • “Ізоляція”, яка де-факто почала діяти тоді ж, коли виникла радіостанція. Це класна електронна музика, за якої ти можеш переключитися чи навіть відключити мізки від навколишніх проблем й відпочити. Та ніхто не знає, ким є той інкогніто, який не перестає творити. 
  •  Enter the metal – програма Петра Будая, яку він розпочав ще будучи студентом 4 курсу факультету журналістики. Хлопець теж має свою виняткову харизму, грає на барабанах у найрізноманітніших ужгородських метал-гуртах. Можете побачити юнака на наступному фото:

Беззаперечно, зв’язок із молодим поколінням,то фантастично важливо, і можливості, які надає “Єден”, на вагу золота. Тим паче, вважаємо за потрібне підтримати ідею щодо формування радіо-гуртків при школах, де навіть найменші зможуть спробувати себе в ролі ведучих. На нашу думку, то є вагомим, бо ж родзинка є в кожного і чим раніше ви її проявите, тим ліпше це для вашого ж почуття реалізованості й значущості, а також впевненості в своїх силах. Цікаво, чи погодитеся ви з цим?

Олексій Уманський намагається розвивати й не полишати без уваги свого малого сина на ймення Мартін. Хоч він і не розуміє цієї складної структури й усіх тих правил, але вони класно проводять час разом. Навіть одного разу провели експеримент, запросивши друзів хлопчика й влаштувавши дискотеку. Сумнівів, що то була маса енергії, вважаємо, допускати якось нелогічно, але доглянути за дітворою справа ще й пак нелегка.

Про тип радіо й те, як запропонувати ідею стає можливим

Так-от, почнемо з того, що це без сумнівів музично-розважальний контент, хоч пізнавального тут налічується не менше. До прикладу, “Втрачений Ужгород”, що має честь представляти дивовижна жінка Тетяна Літераті. Та й то настільки цікаво, що забирає у цей вир пригод і мандрівок. У порівнянні з цим, шкода, що рідко історію нам викладають не так захопливо.

Крім того, “Музичний Ба Бах” – програма Ольги Беци на радіостанції “Єден”. Це той випадок, коли про академічну музику розповідають елементарними словами і те виявляється не таким і нудним.

Свобода, яку надає організація суспільству, фактично і є її головною родзинкою. Говорити, діяти, втілювати ідейні потреби це ж так важливо, бо коли просто працюєш кожного дня, цілими годинами, хочеться хоч трішки займатися улюбленим, що й роблять дотичні до “Єден” громадяни.

Отже, якщо ви така ж креативна особистість, то звертайтеся до Олексія Уманського в соціальній мережі Facebook, а він з радістю допоможе вам у їх реалізації.

Напевне, або, радше, надто ймовірно, ця тематика вщент зруйнувала всі ваші стреотипи про радіо і те, чим живуть мрійники. Сподіваємося, насолоду отримали навзаєм усі та й не тільки її, бо ж сенс полягає не лише в тому. Просто знайте, що завжди необхідно, не зупинившись, хіба, щоб зібратись з думками й видихнути, та не відмовившись, пробувати втілити бажання в реальність, адже живемо ми тут і зараз!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.