Субота, 28 Вересня, 2024

Ужгородська школа ІТ: історія інноваційного навчання

У XXI столітті найпопулярнішою професією є програміст. Це зовсім не дивно. Зарплати в програмістів великі, робота, хоч і складна, але цікава, та й вакансій дуже багато. Тому програмістами хочуть стати люди, навіть не маючи технічної спеціальності за плечима та з поганою англійською, що в першу чергу необхідно хорошому програмісту. На підґрунті цього виникає безліч поганих курсів, які ніяк не допомагають людям в освоєнні професії, незрозумілих менторів, які продають повітря, та платних відеоуроків, де люди отримують тонни інформації без розуміння, як її застосовувати. Звичайно, є і хороші навчальні курси, але як відшукати їх серед тонн обману? Краще, напевно, взагалі не ризикувати та вступити на навчання до комп’ютерної академії IT STEP. Що це за така академія? Яка історія цього місця? І чому варто прийти саме сюди? Про це і піде мова в статті на uzhhorodfuture.com.ua.

Історія академії IT STEP

Академія IT STEP була заснована в 1999 році в Одесі Дмитром Олександровичем Корчевським. У 2001 році Комп’ютерна Академія IT STEP здобуває першу ліцензію від Міністерства освіти й науки України. Саме тоді академія стала вже офіційною державною установою, яка випускає кваліфіковані кадри в сфері програмного забезпечення. Ще через 2 роки навчальним закладом було набуто статусу СТЕС, статусу тестового центру Prometric, здобуто срібну медаль в конкурсі «Високі технології в освіті». Вже наприкінці того ж 2002 року академія отримала ліцензію Міністерства освіти та науки України на підвищення кваліфікації спеціалістів у галузі комп’ютерних наук на 4500 осіб в рік. У 2005 році Комп’ютерна Академія IT STEP набула статусу авторизованого центру навчання та сертифікації ASPLinux. У тому ж році в університеті з’явився новий напрям «Європейська комп’ютерна освіта» — п’ятирічний проєкт зі здобуття диплома про вищу освіту та міжнародних сертифікатів. Цього ж року академія набула статусу Microsoft IT Academy.

Ще через рік навчальний заклад отримав статус регіональної академії Cisco, а на базі 10 філій було розпочато локальні Академії Cisco. І того ж року академія отримує статус Sun Academic Initiative Institutions, а через рік відкриває філію у Вінниці.

У 2014 році академію нагородили як найкращий Центр підтримки Академій та Центр підготовки інструкторів Cisco за визначні досягнення в розвитку програми Мережевих академій Cisco в Україні.

У 2018 році якраз і відчинила свої двері філія в Ужгороді. Крім Ужгорода, того ж року було відкрито філії в Бресті, Брно, Варшаві, Івано-Франківську, Черкасах, Тернополі, Гродно, Могильові та Вітебську.

Плюси академії IT STEP

У цій колисці програмістів зроблено акцент на інтеграції IT в навчальний процес та на поглиблене вивчення іноземних мов. У принципі, таке обіцяє майже кожен університет України. Головним плюсом є те, що традиційні предмети постійно чергуються із заняттями з розвитку soft-skills, азів бізнесу та веб-дизайну. Тобто після закінчення академії людина не просто програміст на папері, а цілком собі самостійна одиниця, яка зможе після відразу влаштуватися на роботу в IT-компанію. Заняття проходять у комфортних класах із комп’ютерами та відеостудіями.

В університеті студенти можуть навчатися за напрямами: графічний дизайн, кібербезпека, програмування та мережі. Акцент, звичайно ж, робиться в університеті на практиці, бо саме практичні навички потрібні програмісту. З перших тижнів навчання студенти працюють над реальними практичними кейсами, а також над своїми домашніми проєктами, щоб додати якомога більше робіт у своє портфоліо.

Вже з другого курсу студенти можуть за програмою «Дуальна освіта» одночасно навчатися та проходити практику в провідних міжнародних IT-компаніях: Softserve, Sigma, Epam, Nix Solutions та Eleks. Найкращі студенти, зазвичай, можуть залишитися на постійну роботу в цих місцях.

IT B.E.A.N.S. — перший студентський клуб в університеті

З ініціативи студентів першого курсу в жовтні 2017 року в університеті організували перший студентський клуб під назвою IT B.E.A.N.S. — student community. У день відкриття клубу засновники провели презентацію для студентів та викладачів. Головним завданням клубу IT B.E.A.N.S. є прокачування професійних навичок.

З моменту заснування IT B.E.A.N.S. кожного року проводить близько 20 заходів. Основними є такі теми: основи об’єктно-орієнтованого програмування, «мистецтво презентації», розгляд штучного інтелекту, основи синтаксису деяких мов програмування та робота з основними бібліотеками. Додатково до роботи в клубі залучалися різноманітні фахівці з IT-компаній. Членів клубу, зазвичай, приблизно 50. Це активні студенти, які беруть участь у багатьох подіях світу програмування.

Адміністрація IT STEP вважає головним орієнтування на студентів. Саме ця модель передбачає, що студенти отримають максимум можливостей для власного навчання та розвитку. Ініціативу зі створення першого студентського клубу було сприйнято дуже позитивно.

Де брали участь студенти з IT STEP?

Звичайно ж, теорії в університеті багато, але в студентів є і можливості приєднатися до наукової діяльності та взяти участь у багатьох конференціях із програмування. Ще в період навчання викладачі наголошують, щоб студенти починали працювати над власними домашніми проєктами. Саме завдяки настанові та допомозі зі сторони вчителів, адже вони не кидають своїх підопічних напризволяще, багато студентів ще до закінчення університету мають свої власні розробки, які надають науковому товариству і завдяки цьому отримують безліч нагород.

Наприклад, комп’ютерна програма, яка розпізнає рух очей та дає змогу з одного погляду керувати інтерфейсом комп’ютера, була представлена студентами університету на міжнародній науковій конференції, яка щороку проходить у Херсонському національному технічному університеті.

Майбутні програмісти на конференціях мають унікальну можливість не тільки на власні очі побачити масштабну подію, а й, що важливіше для спеціаліста, завести нові та корисні знайомства в IT-спільноті та отримати безцінний досвід.

Окрім конференцій, студенти університету щорічно організовують поїздки, туристичні тури за кордон під час канікул. Разом зі своїми вчителями майбутні програмісти вирушають у подорож для того, щоб вийти зі своєї зони комфорту та пришвидшити процес навчання. Студенти часто подорожують у країни, де в університету розташовані філії. Це такі країни як Іспанія, Фінляндія, Монако, Франція, Хорватія, Швейцарія, Швеція, Естонія, Італія, Нідерланди, Чехія і це далеко не повний список.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.