Субота, 28 Вересня, 2024

Ужгородська IT-компанія PettersonApps

Найперспективнішою професією у всьому світі в XXI столітті вважається програмування. Це й не дивно, адже навіть працюючи на компанію десь в Україні, можна отримувати непогану зарплату, що вже говорити про українців, які працюють на країни Європи чи Америку? З такими зарплатами, не виходячи з дому, можна забезпечити собі гідне майбутнє. Ось і хлопці з PettersonApps, створюючи свою компанію, думали про це, адже компанія співпрацює з багатьма країнами, незважаючи на те, що вони не виїжджали із Закарпатської області. Як стартувала ця компанія? Які проблеми траплялися в неї на шляху? І як вони з усім впоралися? Про це йтиметься далі в статті на uzhhorodfuture.com.ua.

Як усе починалося?

У 2016 році Олег Островерх разом із трьома своїми колегами по цеху створили в Ужгороді компанію PettersonApps. Починали хлопці, звичайно ж, із мінімальної команди, маленького офісу та одного замовника з Норвегії. Цей замовник залишається партнером компанії, з яким вони втілюють безліч різних проєктів і сьогодні. На самому початку працювало в напрямку реалізації проєктів лише два інженери й сам засновник Олег. Офіс спочатку розташовувався на набережній Незалежності в Ужгороді. Одна кімната в цій будівлі була лише 20 квадратних метрів, що не давало розгулятися, адже потрібно було поставити комп’ютер, розмістити всіх людей та шафи з необхідною документацією.

Що ж має компанія сьогодні?

За останні роки в Ужгороді виникла величезна конкуренція. Офіційно працюють 20 IT-компаній і це не рахуючи філій компаній з інших міст. Саме тому PettersonApps має тримати свою марку. Що ж, у них це чудово виходить! У штаті співробітників працює 160 фахівців, і ця цифра з кожним роком тільки збільшується. Щороку компанія розширюється і тому бере до себе нових програмістів. До того ж, візитною карткою компанії є те, що вони не проти новачків. В основні команди завжди ставиться якась людина, яка вже пройшла, так би мовити, «бойову підготовку», тобто той, хто вже зарекомендував себе в минулому як вмілий фахівець і справжній лідер. Але навколо цього фахівця формується команда, хоч і недосвідчених, але все ж таки дуже перспективних, заряджених та енергійних новачків, або, як називають їх у колах програмістів, — джуніорів. Звичайно ж, безглуздо говорити, що джуни взагалі не розуміють, що від них хочуть і що вони роблять. Вони просто люди, які не працювали у сфері програмування до компанії PettersonApps. Тому приходити просто з надією на те, що всьому навчить компанія, не варто. Але, як кажуть самі засновники компанії, в XXI столітті є дуже багато інформації і є можливості трохи над собою попрацювати, отримати базові знання і вже прийти влаштовуватися на роботу. Тут, швидше за все, засновники компанії хочуть відсіяти тих, хто не особливо хоче займатися діяльністю програміста. Адже потрібну інформацію можна знайти і в YouTube, і в різних курсах, і просто забивши питання в Google. Саме для людей, які можуть самостійно навчатися, відчинені двері до компанії PettersonApps. Інтеграція для таких людей точно пройде швидко.

А що із партнерами компанії? Тут теж усе гаразд. Партнери цієї компанії розташовані у понад 20 країнах світу, тому боятися, що компанія різко втратить якогось клієнта й зарплата буде скорочено вполовину не варто. Ключовими клієнтами є партнери зі Швеції, Данії, США, Великобританія та, звичайно, Норвегії.

Гучні проєкти, створені компанією

Найгучнішим проєктом компанії є програма для бронювання квитків для скандинавської авіакомпанії SAS. Звичайно ж, над цією програмою працювали не всі в PettersonApps, а лише невелика команда Flutter-розробників, але це анітрохи не зменшує заслуги компанії. Робота над цією програмою почалася ще у 2022 році та вже через рік з’явилася у відкритому доступі. Здавалося б, звичайна комерційна програма, але насправді цей проєкт здобув одну з найпрестижніших нагород в IT-сфері, а саме RedDot Design Awards.

Що таке RedDot Award? Один із найбільших конкурсів дизайну у всьому світі. Усього оцінюють продукт за трьома категоріями: концепція дизайну, комунікаційний дизайн та дизайн самого продукту. Додаток здобув нагороду в категорії «Бренди та комунікаційний дизайн 2023 року».

Чи перший це проєкт із цією авіакомпанією? Зовсім ні, але саме цього разу авіакомпанія SAS була просто в захваті від програми, за допомогою якої пасажири могли купувати квитки.

Томаш Мондок — керівник команди Flutter – був ініціатором створення програми саме своєю командою розробників. Річ у тім, що Flutter використовується для розробки кроссплатформних мобільних додатків і щоб заощадити трохи грошей, авіакомпанія SAS погодилася на це. Звичайно, відразу ніхто не був в захваті від цієї ідеї, але після кількох місяців обговорень вони погодилися на такий експеримент. Вже через 3 місяці було продемонстровано базовий функціонал програми, який давав змогу купувати авіаквитки та керувати вже придбаними. Керівництво авіакомпанії було задоволене результатом і тому вирішило продовжити розробку, розширити команду та функціонал програми.

Чи вигідно IT-компанії PettersonApps бути в Ужгороді

Як зізнається сам творець компанії Олег Островерх, створювати робочі місця в маленьких містах Закарпаття йому подобається навіть більше, ніж у Львові, звідки він сам родом. Олег говорить про те, що кожна створена вакансія на Закарпатті має більший соціальний ефект, ніж у великих містах. Тому саме в Закарпатській області, на його думку, розгорнеться величезний ІТ-центр.

«Якщо людина відучилася в якомусь великому місті, але хоче повернутися на Закарпаття, то чому ні?» — розповідає Олег Островерх.

Чоловік не раз був за кордоном і розповідав, що люди в Німеччині не так сильно біжать до Дюссельдорфа, Гамбурга й Берліна. Люди дуже часто залишаються в маленьких містах із населенням від 20 до 60 тисяч осіб. В Україні ж люди з, в принципі, зрозумілих причин тікають до Харкова, Києва, Одеси, Дніпра та Львова, хоч і забувають, що велике місто не дорівнює комфортне життя. Однією з проблем великих міст, наприклад, є пробки. Саме IT, на думку Островерха, сфера в якій людина може дозволити собі одночасно підійматися кар’єрними сходами й не виходити із зони комфорту. Компанія PettersonApps хоче повернути всю молодь у невеликі міста Закарпаття та дати їй усе, що тягне її до великого міста.

Команда PettersonApps переконана, що фахівці, які залишаться в Ужгороді чи навіть у маленьких містах, таких як Хуст, зможуть заробити те саме, що й айтішники зі Львова чи Києва. До того ж у маленьких містах буде навіть краще, адже, як мінімум, буде більше вільного часу й чистіше повітря. Питання локації стає вже не таким важливим, що не може не подобатися багатьом професіоналам у цій сфері.

PettersonApps — закарпатська IT-компанія, яка займається розробкою сайтів, програмного забезпечення та мобільних додатків. За роки своєї роботи вони показали, що якщо ти чогось дуже хочеш і над цим працюєш, то обов’язково це отримаєш. Компанія працює з усім світом, але перебуває в Україні та дає робочі місця багатьом молодим людям, у яких горять очі від IT сфери.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.